Loading...

راهنمای انتخاب رژ لب

|
راهنمای انتخاب رژ لب

بیشترین و مهمترین لوازم آرایشی که روزانه مورد کاربرد خانم‌هاست رژلب است که باعث روح بخشیدن به لب‌های شما می‌شود و تاثیر زیادی بر زیبایی‌تان می‌گذارد. در فروشگاه‌‌های لوازم آرایشی، رژلب‌ها از تنوع زیادی برخوردارند و همین باعث می‌شود که ساعت‌ها برای خرید آن وقت صرف کنید. برای تست کردن رژلبی که تصمیم دارید آن را خریداری کنید بهتر است مقداری از آن را بر روی نوک انگشتان خود تست کنید چرا که تنها جایی که شبیه به لب می‌باشد سر انگشتان دست است. نکته‌ایی که در انتخاب رژلب باید درنظر داشته باشید این است که جهت جلوگیری از آسیب وارد شده به لب‌هایتان بهتر است رژلب‌های طبیعی یا ارگانیک را خریداری کنید که باعث تقویت پوست لب می‌شود زیرا دارای مواد مغذی هستند. انتخاب رژلب بستگی به رنگ پوست،رنگ مو ،رنگ چشم، فرم لب، فصل و لباس شما دارد.

۱-انتخاب رژلب بر اساس رنگ پوست

قبل از خرید رژلب به رنگ پوست خود که سرد یا گرم است توجه کنید چرا که در انتخاب صحیح رژلب به شما کمک می‌کند. به مچ دست خود دقت کنید اگه شامل رگ‌های آبی یا بنفش بود شما دارای پوستی سرد و اگر شامل رگ‌های سبز بود یعنی پوست شما گرم است. اگر هیچ این دو رنگ نبود رنگ پوست شما خنثی است. همینطور اگر زیورآلات نقره ایی به شما بیاید رنگ پوستی سرد و اگر زیورآلات زرد به شما بیاید رنگ پوست شما گرم است. این نوع شناسایی به شما کمک می‌کند که رژلبی که انتخاب می‌کنید انتخابی درست باشد و بر زیبایی لب‌های شما بیفزاید.

 • رژلب مناسب پوست‌های سفید

برای پوست‌های سرد هم رنگ‌های ملایمی چون صورتی، پوست پیازی، بژ، کالباسی، صدفی و هلویی و هم رنگ‌های جیغ مثل قرمز قابل استفاده است.

 • رژلب مناسب پوست‌های گندمی

برای پوست‌های گندمی رنگ‌هایی مثل نارنجی، مسی، شرابی،صدفی، صورتی، ارغوانی و تمشکی مناسب هستند. هیچ‌گاه از رنگ بنفش و یا قهوه‌ایی برای لب‌هایتان استفاده نکنید.

 • رژلب مناسب پوست‌های تیره

رژلب‌های شرابی، زرشکی، آلویی، بنفش تیره، قهوه‌ایی، فندقی، کاراملی بسیار مناسب است. رنگ‌های که زیاد روشن هستند برای پوست‌های تیره نامناسبند.

​​​​​​۲-​انتخاب رژلب بر اساس رنگ مو

هماهنگی بین رژلب و رنگ مو می‌تواند تاثیر بسزایی در زیبایی شما بگذارد.

 • خانم‌هایی که دارای موهای تیره و پوست روشن هستند بهتر است از رژلب‌های آلبالویی، آلویی، قرمز مایل به نارنجی و صورتی روشن استفاده کنند.
 • خانم‌هایی که دارای موهای بلوند و پوست روشن هستند بهتر است از رنگ‌های قرمز مایل به نارنجی، صورتی روشن، صورتی کثیف و صورتی مایل به بنفش استفاده کنند.
 • خانم‌هایی که موهای تیره و پوست تیره دارند بهتر است از رنگ‌های برنز، قرمز مایل به قهوه‌ای، خاکی و بژ طلایی برای رژلب خود استفاده کنند.
 • خانم‌هایی با موهای بلوند و پوست تیره بهتر است از رنگ‌های صورتی سالمونی، صورتی گرم، خاکی و کاراملی برای رژلبشان استفاده کنند.

۳-انتخاب رژلب بر اساس فرم لب

 • خانم‌هایی که لب بالایی بزرگی دارند بهتر است لب پایینی را از رژلب روشن و لب بالایی را از رژلب تیره‌تر استفاده کنند.
 • خانم‌هایی با لب پایین بزرگ‌تر، بهتر است مقداری رژلب روشن را به وسط لب بالایی بزنند تا پرتر نشان داده شد سپس و از رژلب دلخواهشان به لب بالا و پایین‌شان بزنند.
 • خانم‌هایی که لب‌های نامتقارن دارند بهتر است از خط لبی که هم‌رنگ رژلب‌شان است استفاده کنند.
 • خانم‌هایی که لب‌های باریکی دارند بهتر است از رژلب‌های روشن و مات و خانم‌هایی که لب‌های بزرگی دارند بهتر از رژلب‌های تیره‌تر و براق استفاده کنند.

۴-انتخاب رژلب بر اساس فصل

رنگ رژلب نیز می‌تواند با توجه به فصلی که در آن زندگی می‌کنید قابل انتخاب باشد. مثلا در فصل بهار بهتر است از رنگ‌های گلبهی و کالباسی، در فصل تابستان از رنگ‌های صورتی و آلبالویی، در فصل پاییز از رنگ‌های مسی و نارنجی و در فصل زمستان از رنگ‌های شرابی و بنفش استفاده شود.

۵-انتخاب رژلب بر اساس لباس

اگر می‌خواهید در مراسمی شرکت کنید که بین رژلبتان و لباستان هماهنگی ایجاد شود بهتر است به ترکیب رنگی‌هایی که در لباستان استفاده شده دقت کنید برای لبا‌س‌های گرم از رژلب روشن و برای لباس‌های سرد از رژلب تیره استفاده کنید.

هنگامی که برای خرید به فروشگاه مراجعه و رژلب خود را انتخاب و خریداری می‌کنید سپس برای رفتن به مهمانی متوجه می‌شوید که این رژلب به لب‌هایتان نمی‌آید یک راه‌حل برای این مشکل وجود دارد ابتدا بر روی لب‌هایتان کمی کانسیلر یا کرم‌پودر بزنید تا رنگ لب‌هایتان با رنگ پوستتان یکدست شود و سپس رژ را به لب‌هایتان بزنید خواهید دید که رنگ لب‌هایتان دقیقا مشابه رنگی شده است که خریداری کرده‌اید.

۶-انتخاب رژلب بر اساس رنگ چشم

 • خانم‌هایی با چشمان قهوه‌ایی از رنگ‌های صورتی روشن، قهوه‌ایی و قرمز روشن می‌توانند برای رژلبشان استفاده کنند.
 • خانم‌هایی با چشمان آبی از رنگ‌های قرمز مایل به نارنجی، رنگ‌های آلبالویی برای رژلبشان استفاده کنند.
 • خانم‌هایی با چشمان سبز بهتر است از رنگ‌های صورتی و قرمز مایل به قهوه‌ایی استفاده کنند.
 • خانم‌هایی با چشمان طوسی بهتر است از رنگ‌های آلبالویی و رنگ‌های خنثی برای رژلبشان استفاده کنند.

رژ لب

آموزش حجیم کردن لب‌ها با رژلب

لوازمی که برای حجم دادن به لب‌هایتان نیاز دارید شامل موارد زیر است:

۱-بالم یا نرم کننده‌ی لب

نکته‌ایی که در اینجا حائز اهمیت است این است که برای داشتن لب‌هایی زیبا و بدون خشکی نیازمند مصرف آب زیاد هستید. اگر لب‌های ترک خورده‌ای دارید از لایه بردارها جهت برطرف سازی آن استفاده کنید. اولین مرحله‌ی مهم قبل از رژلب زدن استفاده از یک مرطوب کننده‌ی لب، بنام بالم لب هستید. در واقع بالم لب باعث می‌شود با رطوبتی که به لب‌های شما می‌دهد بعد از گذشت چند ساعت لب‌های شما خشک و یا پوسته پوسته نشود.

۲-کانسیلر و پنکیک

بعد از اینکه لب‌های شما آبرسانی شدند و هیچ آثاری از خشکی و پوسته پوسته شدن لب‌هایتان نشد برای یکنواختی لب‌هایتان مقداری از کانسیلر را با یک فرچه‌ بر روی لب‌هایتان بزنید پس از آن مقداری پنکیک بر روی کانسیلر بزنید. اینکار باعث می‌شود که رژی که میزنید دقیقا همان چیزی باشد که در نظر دارید و با اینکار ماندگاری رژلب شما بیشتر خواهد شد.

۳-خط لب

در این مرحله بهتر است از خط لب‌هایی استفاده کنید که همرنگ رژلبتان و همینطور برای آسان کشیدن روی لبتان نرم باشند. خط لب باعث می‌شود لب‌های شما زیباتر بنظر برسند چرا که کادری که دور لب ایجاد می‌شود به آراسته بودن لب‌ها کمک بسزایی می‌کند. ابتدا با استفاده از خط لب دور لب‌های خود را با دقت کادر بکشید و سعی کنید که از دور لبتان خارج نشود. اگر خواهان لب‌های پرتر هستید خط‌ لب خود را به صورت ضربدری روی لب‌هایتان بکشید و سپس از رژلب استفاده کنید.

۴-رژلب

در این مرحله شما می‌توانید رژلبتان را بر روی لب‌هایتان بزنید. از وسط لب‌هایتان شروع کنید تا به گوشه‌های لب برسید و سپس لب پایین را رژ بزنید. همانطور که در بالا به آن اشاره شد از رژلب‌هایی استفاده کنید که طبیعی باشند تا آسیب کمتری به لب‌های شما وارد کند.

چنانچه شما لب‌های خشک دارید از رژلب‌های مایع و اگر لب‌های شما خشک نیستند از رژلب‌های مات می‌توانید استفاده کنید.

نکاتی درباره‌ی رژلب زدن

رژلب را داخل یخچال نگه‌داری تا از ازدیاد باکتری‌ها جلوگیری شود.

به جهت جلوگیری از انتقال بیماری‌های پوستی از رژلب‌های دیگران استفاده نکنید.

اگر خیلی وقت است از رژلب‌هایتان استفاده نمی‌کنید و تاریخ آن گذشته است آن را دور بیندازید زیرا لب‌های شما را بیشتر خشک می‌کند.

هنگامی که می‌خواهید رژلبی را خریداری کنید آن را روی لب‌هایتان امتحان نکنید برای اینکار بهتر آن را روی نوک انگشتان دست خود بزنید چون نوک انگشتان دست شباهت زیادی با لب‌های شما دارد.

بر روی لب‌هایی که ترک دارند بهتر است رژ نزنید چرا که ظاهری بد به صورت شما می‌دهد.

پس از زدن رژلب برای گرفتن اضافات آن از دستمال استفاده کنید لایه‌ای از دستمال را روی لب‌هایتان قرار دهید تا جذب دستمال شوند.

از خط لب‌های همرنگ رژلبتان استفاده کنید.

در تابستان از براق کننده‌ی لب بر روی رژلب جامد اجتناب کنید زیرا باعث می‌شود در گرما آب و ظاهری نامناسب به لب‌های شما بدهند.

منبع : وبسایت استایلی

0
نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد
  برگشت به بالا